رفتن به بالا
  • شنبه - ۱۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۶
  • کد خبر : ۱۱۲۴۵
  • چاپ خبر : جریمه ۱۰۰هزار تومانی در انتظار رانندگانی که به هشدار ایست عصای سفید توجه نمی‌کنند
سردار مهری:

جریمه ۱۰۰هزار تومانی در انتظار رانندگانی که به هشدار ایست عصای سفید توجه نمی‌کنند

رئیس پلیس راهور کشور گفت: جریمه ۱۰۰ هزار تومانی برای رانندگانی که قوانین راهنمایی و رانندگی مرتبط با معلولان و نابینایان را رعایت نمی‌کنند، در نظر گرفته شده است. به گزارش پایان نیوز؛ سردار تقی مهری رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا در مراسم عملیاتی شدن قانون حمایت از معلولان و نابینایان که امروز(شنبه) برگزار […]

رئیس پلیس راهور کشور گفت: جریمه ۱۰۰ هزار تومانی برای رانندگانی که قوانین راهنمایی و رانندگی مرتبط با معلولان و نابینایان را رعایت نمی‌کنند، در نظر گرفته شده است.

به گزارش پایان نیوز؛ سردار تقی مهری رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا در مراسم عملیاتی شدن قانون حمایت از معلولان و نابینایان که امروز(شنبه) برگزار شد، اظهار داشت:کاری که امروز ما انجام می دهیم همان کاری است که امام حسین(ع) در نهضت عاشورا انجام دادند و امروز رعایت قانون امر به معروف محسوب می شود.

وی افزود: شعاری امسال نیروی انتظامی در هفته ناجا، شعار پلیس برای امنیت و امنیت برای همه است.

رئیس پلیس راهور گفت: امنیت آن قدر مهم است که در قرآن کریم نیز به آن اشاره شده است، زمانی که حضرت ابراهیم(ع) و حضرت اسماعیل(ع) خانه خدا را بنا کردند، از خداوند خواستند که این خانه را محل امنی قرار دهد.

سردار مهری افزود: ظرفیت و زیربنای توسعه و پیشرفت در هر کشوری امنیت است، امروز امنیت در رفت و آمد بسیار مهم است و با توجه به شرایط کنونی شهرنشینی، ما یا مسافر یا عابرپیاده و یا راننده هستیم، بنابراین در شرایط کنونی شهرنشینی باید قوانین را هم در نظر بگیریم، چراکه رعایت قانون باعث آرامش می شود.

وی تصریح کرد: یکی از اهداف مهم نیروی انتظامی ارتقای فرهنگ ترافیک است. با ارتقای این فرهنگ می‌توانیم از حوادث و سوانح رانندگی پیشگیری کنیم.

رئیس پلیس راهور بیان داشت: امروز توانستیم با همکاری آموزش و پرورش حدود ۱۰میلیون همیار پلیس داشته باشیم که به رعایت قانون کمک می‌کنند.

سردار مهری گفت: با توجه به اینکه با ایجاد فرهنگسازی در زمینه راهنمایی و رانندگی توانستیم تعداد ۲۷ هزار جانباخته حوادث رانندگی در سال ۸۴ را به ۱۶ هزار نفر در سال ۹۵ در شرایطی که شمار وسایل نقلیه در کشور افزایش یافت، برسانیم و این میزان را کاهش دهیم.

سردار مهری گفت: تاکنون ۳۸ میلیون گواهی نامه در کشور صادر شده است و در حال حاضر حدود ۲۷ میلیون گواهی نامه فعال در کشور وجود دارد و فرهنگسازی در سال‌های اخیر یکی از اقداماتی بوده که باعث کاهش حوادث رانندگی شده است، به همین منظور امسال تفاهم نامه ای را با آموزش و پرورش با عنوان پلیس یار نوجوان امضا کردیم.

رئیس پلیس راهور گفت: همیاران پلیس نقش مهمی در پیشگیری از تخلفات رانندگی دارند.

سردار مهری بیان داشت: اگر میزان مرگ و میر حوادث رانندگی با همان ضرب آهنگ سال ۸۴ پیش می رفت، امسال باید شاهد جان باختن ۹۶ هزار نفر در تصادفات رانندگی می‌بودیم، اما خوشبختانه این میزان به ۱۶ هزار نفر کاهش پیدا کرده است و البته باید تذکر داد که حتی یک مورد مرگ و میر هم زیاد است.

سردار مهری گفت: قانون حمایت از نابینایان و معلولان امروز به تصویب رسید. قبل از تصویب این قانون، نابینایان جزء عابران پیاده محسوب نمی‌شدند و به آن‌ها خسارتی پرداخت نمی شد، اما با تصویب این قانون، نابینایان جزء عابران پیاده محسوب می شوند و همچنین اگر عصای سفید نابینایان عمودی قرار بگیرد، به عنوان نشانه‌ای برای رانندگان محسوب می‌شود و قرار شده تا جرایم شدیدتری برای رانندگانی که این موضوع را رعایت نمی‌کنند در نظر گرفته شود.

 

عدم شماره گذاری خودروهای پر مصرف

 

سردار مهری در جمع خبرنگاران بیان داشت: با پیگیری پلیس و تصویب کمیسیون اجتماعی دولت، قانون و هئیت وزیران در تاریخ ۹۶/۰۵/۱۸ قانون حمایت از معلولان و نابینایان تصویب شد که بر اساس آن به افرادی که از ویلچر استفاده می‌کنند، در صورت تصادف وسیله نقیله با آن‌ها، به این افراد دیه تعلق می‌گیرد و در این راستا به دنبال در نظر گرفتن جریمه ۱۰۰ هزار تومانی برای رانندگان متخلفی هستیم که این قانون را رعایت نمی کنند.

 

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: شماره گذاری خودروهای پر مصرف از جمله خودروهای تیگو ۵، آریزو ۵، ام‌وی‌ام‌ X33، جک S5، لیفان ۸۲۰، سوزوکی گراند ویتارا، هایما S7 و BYD S6، به علت بالا بودن مصرف سوخت متوقف شده است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه