رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۱۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۴
  • کد خبر : ۱۱۲۱۲
  • چاپ خبر : افزایش حقوق کارمندان دولت ۱۰ درصد است
نوبخت در نشست خبری:

افزایش حقوق کارمندان دولت ۱۰ درصد است

سخنگوی دولت گفت: اینکه گفته شده حقوق کارمندان کمتر از نرخ تورم افزایش می‌یابد کذب بوده و افزایش حقوق کارمندان دولت ۱۰ درصد است به گزارش  پایان نیوز، محمد باقر نوبخت سخنگوی دولت در نشست خبری امروز سه‌شنبه(۱۱ مهر) با اصحاب رسانه که در ساختمان کوثر نهاد ریاست جمهوری برگزار شد، گفت: رشد اقتصادی ۷ […]

سخنگوی دولت گفت: اینکه گفته شده حقوق کارمندان کمتر از نرخ تورم افزایش می‌یابد کذب بوده و افزایش حقوق کارمندان دولت ۱۰ درصد است

به گزارش  پایان نیوز، محمد باقر نوبخت سخنگوی دولت در نشست خبری امروز سه‌شنبه(۱۱ مهر) با اصحاب رسانه که در ساختمان کوثر نهاد ریاست جمهوری برگزار شد، گفت: رشد اقتصادی ۷ تا ۸ درصد را برای سال آینده پیش بینی کرده ایم.

وی افزود: برخى رسانه‌ها آگاهانه یا ناآگاهانه اعلام کردند دولت حقوق کارکنان خود را کمتر از نرخ تورم پرداخت می‌کند، اما این حرف کذب و دروغ است.

سخنگوی دولت ادامه داد: امسال نرخ تورم ما ۷٫۸ درصد بود با این حال ۱۰ درصد حقوق کارکنان دولت را افزایش دادیم، براى سال آینده هم طبق نرخ تورم ۱۰ درصد حقوق کارکنان دولت افزایش می‌یابد.

نوبخت تصریح کرد: روش بودجه ریزى در سال آینده عملیاتى خواهد بود، براین اساس با تعیین اهداف کمى اعتبار دستگاه‌ها مشخص می‌شود.

سخنگوی دولت در پاسخ به باشگاه خبرنگاران جوان، درباره اینکه آیا برجام قابل مذاکره مجدد هست یا خیر، تاکید کرد: تنها یک مرجع درباره برجام تصمیم گیرى نمی‌کند، بلکه همه نهادهاى قانونى باید در این باره تصمیم‌گیرى کنند.

سخنگوی دولت تاکید کرد: ما همه طرف‌های توافق را به مراعات در این زمینه دعوت می‌کنیم، لذا اگر اقدامى از طرف آمریکا صورت گیرد، ما هم اقدام متناسب را انجام می‌دهیم.

وی همچنین درباره سفر رئیس جمهور ترکیه به تهران، اظهار کرد: روابط ما با ترکیه خوب است، رفت و آمد مقامات این کشور به ایران انجام شده و می‌شود، سفر اردوغان هم براى توسعه مناسبات است همچنین توافقاتى بین دو کشور بوده که در این سفر اجرایی میشود.

نوبخت افزود: همکارى مشترکى با ترکیه براى مبارزه با تروریسم داریم، همچنین جلسات مشترکى براى رسیدگى به وضعیت سوریه با مشارکت روسیه و ترکیه خواهیم داشت، مواضع معقولى میان ما و ترکیه انجام میشود.

سخنگوی دولت تصریح کرد: در خصوص عراق هم باید اعلام کنم هماهنگى مناسبی میان ایران و ترکیه با دولت عراق داشتیم، امیدوارم با توسعه مناسبات با ترکیه و عراق شاهد محو تروریسم باشیم.

نوبخت ادامه داد: یک رژیم جعلى از جدایی اقلیم کردستان عراق حمایت می‌کند، اما همه دنیا آن‌ را نفى می‌کنند؛ جدایی کردستان عراق موجب تجزیه این کشور شده و به‌عنوان یک ضعف در این کشور شناخته می‌شود.

وی تاکید کرد: ما با کشورهای ترکیه، سوریه و روسیه جلسات مشترکی با هدف حذف تروریسم از منطقه برگزار می‌کنیم.

نوبخت بیان کرد: بنده شخصا به دیدار با عزیزان اهل سنت و کردنشین می‌روم و در این دیدارها مسائل و مشکلات آنان را بررسی می‌کنیم؛ این مهم در دولت قبل هم مورد توجه قرار داشت چراکه این عزیزان از سرمایه هاى ملى ما هستند.

سخنگوی دولتبا بیان اینکه بودجه حوزه بیمه سلامت را دو برابر افزایش دادیم، گفت: به بیمه سلامت بیش از ۵ هزار میلیارد تومان اعتبار تخصیص دادیم؛ طرح تحول سلامت جز مهمترین برنامه و طرح‌هاى دولت است.

معاون رئیس جمهور همچنین درباره رابطه ایران با عربستان تصریح کرد: هنگامی که عزت و کرامت ایرانیان حفظ شود قطعا مراودات ما ادامه پیدا می‌کند، حفظ شأن ایرانیان برای ما در اولویت است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: هر شش ماه یک بار سران قوا و مسئولان مربوط جلسه اى با رهبر معظم انقلاب براى بررسی وضع آسیب‌هاى اجتماعى برگزار می‌شود، قرار بود این جلسه در اردیبهشت برگزار شود که به دلیل برگزارى انتخابات امکان آن فراهم نشد؛ احتمالا آبان جاری این جلسه برگزار شود.

سخنگوی دولت ادامه داد: آمریکا به زعم خودش میخواست با اعمال تحریم‌ها دسترسی ایران را به سلاح اتمى به تاخیر بیندازد، اما ما هرگز به دنبال سلاح اتمى نبودیم، ما براى همه حالات نقض برجام گزینه روى میز داریم.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه