رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۱۷ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۴
  • کد خبر : ۱۰۹۴۷
  • چاپ خبر : مشمولان خدمت وظیفه دیپلم نمی‌توانند برای ادامه تحصیل به خارج از کشور بروند
طبق مصوبه مجلس؛

مشمولان خدمت وظیفه دیپلم نمی‌توانند برای ادامه تحصیل به خارج از کشور بروند

با موافقت نمایندگان مجلس مشمولان خدمت وظیفه دیپلم نمی‌توانند برای ادامه تحصیل به خارج از کشور بروند. به گزارش پایان نیوز؛ نمایندگان در صحن علنی امروز (سه‌شنبه ۱۷ مرداد ماه) مجلس لایحه اصلاح ماده ۳۵ قانون خدمت وظیفه عمومی را با ۱۳۶ رای موافق، ۴۴ رای مخالف و ۱۵ رای ممتنع از مجموع ۲۳۶ نماینده حاضر […]

با موافقت نمایندگان مجلس مشمولان خدمت وظیفه دیپلم نمی‌توانند برای ادامه تحصیل به خارج از کشور بروند.

به گزارش پایان نیوز؛ نمایندگان در صحن علنی امروز (سه‌شنبه ۱۷ مرداد ماه) مجلس لایحه اصلاح ماده ۳۵ قانون خدمت وظیفه عمومی را با ۱۳۶ رای موافق، ۴۴ رای مخالف و ۱۵ رای ممتنع از مجموع ۲۳۶ نماینده حاضر در مجلس به تصویب رساندند.

براساس این مصوبه؛ مشمولان دیپلم که حداکثر یک سال پس از فراغت از تحصیل در یکی از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی داخل کشور که مورد تایید وزارتین علوم و بهداشت می باشند، پذیرفته شوند تا زمانی که وفق تبصره ۱ ماده ۳۳ به تحصیل اشتغال دارند می‌توانند از معافیت تحصیلی استفاده کنند مشروط به اینکه دارای غیبت غیرموجه نباشند.

پیش از تصویب این اصلاحیه در مجلس مشمولان دیپلمی که در یکی از دانشگاه های خارج از کشور پذیرفته شده بودند می توانستند با استفاده از معافیت تحصیلی برای ادامه تحصیل به خارج روند که مجلس با این مصوبه این امکان را برداشت که در صورت تایید شورای نگهبان دیپلمه هایی که به سربازی رفته اند تنها می توانند برای ادامه تحصیل به خارج از کشور بروند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه